ArcelorMittal Poland tymczasowo wstrzymuje pracę wielkiego pieca nr 3 w Dąbrowie Górniczej
08/09/2022
Porozumienie ws. zasad postępowania w stosunku do pracowników Spółki, w których zaistnieje ryzyko ograniczenia produkcji lub nastąpi ograniczenie produkcji 27.09.2022
03/10/2022

Mieczysław Gil nie żyje

W czwartek 29 września dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszego przyjaciela Mieczysława Gila, pierwszego (od 1981 r.) przewodniczącego Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność”, delegata na I WZD Regionu Małopolska i na I Krajowy Zjazd Delegatów, członka Komisji Krajowej. Jako opozycjonista i działacz związkowy był prześladowany przez władze PRL, wielokrotnie zatrzymywany, przesłuchiwany i więziony. Uczestniczył w obradach plenarnych okrągłego stołu, w latach 90. był posłem, a w latach 2011-15 senatorem. Za swoje zasługi odznaczony został Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

W Zmarłym tracimy wieloletniego przyjaciela, serdecznego kolegę, życzliwego i dobrego człowieka, który nigdy nie wyparł się swoich przekonań i zawsze wspierał hutniczą „Solidarność” swoim autorytetem i doświadczeniem.

Dziś łączymy się w smutku i żałobie z Jego Rodziną i Bliskimi

Zarząd KRH NSZZ „Solidarność” AMP S.A. O/Kraków

„Zmarli przyjaciele nie spoczywają w ziemi, ale żyją w naszych sercach”  – Aleksander Dumas

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Św. w piątek 7 października br. o godz. 12:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Rakowickiej 18. Następnie kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz Rakowicki, gdzie Zmarły zostanie pochowany z honorami w kwaterze w Alei Zasłużonych.