W trakcie całego roku nasi związkowcy mają możliwość skorzystania z wycieczek lub rajdów, w których organizację zaangażowani są czy to przewodniczący Komisji Oddziałowych czy koordynatorzy wycieczek będący członkami Solidarności. Do cyklicznych corocznych wyjazdów należy zaliczyć rajdy, w tym Rajd Hutnika, Rajd Walcownika czy Koksownika. Organizacją wycieczek górskich zajmuje się koordynator wycieczek Ryszard Wawiórko, posiadający uprawnienia przewodnika (tel. 793 539 904, e-mail: [email protected]). On też opracowuje programy innych wycieczek krajowych i zagranicznych organizowanych przynajmniej raz w roku. W kategorii „turystyka” mieszczą się też wycieczki ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i obiektów, jak np. wyprawy do kopalni soli w Wieliczce i Bochni oraz wyjazdy na imprezy sportowe typu konkursy skoków narciarskich czy Bieg Piastów.

Otwieramy sezon turystyczny 2021 r.

MOZ NSZZ „Solidarność” AMP SA O/Kraków zaprasza do uczestnictwa w wycieczce z cyklu ”Odkrywamy/zdobywamy nowo wybudowane/otwarte wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej” Kłodzka Góra – Góry Bardzkie, Czerniec i Jagodna – Góry Bystrzyckie, Orlica – Góry Orlickie w dniach: 01 – 04 maj 2021 r. czyli od soboty do wtorku 4 dni / 3 noclegi

KOSZT UCZESTNICTWA: 400 zł. W KOSZTACH ŚWIADCZEŃ: przejazdy autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie NNW, 3 razy noclegi, 3 razy śniadania w formie bufetu, 3 razy obiady oraz informacja turystyczno-krajoznawcza.  

ZAKWATEROWANIE: O. W. „Marysieńka” w Lewinie Kłodzkim, które jest uroczym małym miasteczkiem w powiecie kłodzkim (woj. dolnośląskie) (więcej na www. lewinklodzki.pl oraz www. marysienka.pl) pokoje: 2, 3 i 4-osobowe z łazienką, z odbiornikiem TV oraz dostępem do czajnika bezprzewodowego.

ZBIÓRKA wszystkich uczestników: w sobotę 1 maja br. o godz. 6.15 przy pętli autobusowej w Mistrzejowicach. WYJAZD – o godz. 6.30. POWRÓT – we wtorek 4 maja br. ok. godz.20.00.

INFORMACJA i REZERWACJE: rezerwacja miejsc osobiście, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej (każda osoba dorosła będzie proszona o podanie swojego numeru telefonu i ewentualnie adresu e-mail) w dniach: 24 luty – 07 marzec br.  lub do wyczerpania miejsc – tylko i wyłącznie u prowadzącego wycieczkę. ZAPISY / WPŁATY: 08 – 12 marzec 2021 r. (tylko w tym terminie, ani wcześniej, ani później!) w B.T. HUT-PUS S.A. ul. Mrozowa 1, pok. nr 10 (tel. 12  643 87 22) od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00 – 15.00. Informacji udziela, zgłoszenia rezerwacji przyjmuje oraz wycieczkę prowadzi: Ryszard Wawiórko, tel. 793 539 904  e-mail: [email protected]

Osoby uprawnione do korzystania z ZFŚS mogą starać się o dofinansowanie do kosztów wycieczki zależnie od dochodu na osobę w rodzinie (przysługuje limit 16 dni z dofinansowaniem). Informacje o wycieczkach są zamieszczane na bieżąco w NBS. W plikach do pobrania znajduje się Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla pracowników AMP S.A. na dany rok.