W trakcie całego roku nasi związkowcy mają możliwość skorzystania z wycieczek lub rajdów, w których organizację zaangażowani są czy to przewodniczący Komisji Oddziałowych czy koordynatorzy wycieczek będący członkami Solidarności. Do cyklicznych corocznych wyjazdów należy zaliczyć rajdy, w tym Rajd Hutnika, Rajd Walcownika czy Koksownika. Organizacją wycieczek górskich zajmuje się koordynator wycieczek Ryszard Wawiórko, posiadający uprawnienia przewodnika (tel. 793 539 904, e-mail: [email protected]). On też opracowuje programy innych wycieczek krajowych i zagranicznych organizowanych przynajmniej raz w roku. W kategorii „turystyka” mieszczą się też wycieczki ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i obiektów, jak np. wyprawy do kopalni soli w Wieliczce i Bochni oraz wyjazdy na imprezy sportowe typu konkursy skoków narciarskich czy Bieg Piastów.

Propozycja wycieczki na listopad 2020

Odkrywamy i zdobywamy nowo wybudowane wieże widokowe Sudetów:
Kłodzka Góra – Góry Bardzkie, Czerniec i Jagodna – Góry Bystrzyckie, Orlica – Góry Orlickie      (z zakwaterowaniem w hotelu ABIS w Bystrzycy Kłodzkiej)
Wycieczka odbędzie się
w dniach : 21  – 24 listopad 2020 r.  od soboty do wtorku
4 dni / 3 noclegi
KOSZT UCZESTNICTWA:  445 ,- zł   

Więcej informacji zamieściliśmy w biuletynie nr 35/1588 z 23 września 2020 r.

Osoby uprawnione do korzystania z ZFŚS mogą starać się o dofinansowanie do kosztów wycieczki zależnie od dochodu na osobę w rodzinie (przysługuje limit 16 dni z dofinansowaniem). Szczegółowe informacje o bieżących wycieczkach są zamieszczane w NBS.