Biuletyn
12/07/2022

Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika

W dniu 13 października 1982 pod kościołem Arka Pana w Krakowie – Bieńczycach zginął zastrzelony przez funkcjonariusza SB młody hutnik – Bogdan Włosik. Od 1995 roku, dla uczczenia Jego pamięci i innych ofiar stanu wojennego, odbywa się ulicami Nowej Huty bieg uliczny organizowany przez hutniczą „Solidarność”. Pierwszy bieg zgromadził ponad 200 uczestników i uczestniczek. Drugi – już ponad trzystu. W 1997 roku nastąpił kolejny wzrost liczby startujących – w biegu wystartowało już blisko 500 zawodników i zawodniczek. W roku 2001 – przekroczono magiczną liczbę pół tysiąca startujących. Start XII Biegu połączono z zasadzeniem przy bramie Kombinatu tzw. „dębu papieskiego” o nazwie BOGDAN. W roku 2014 z przyczyn od organizatorów niezależnych Bieg się nie odbył. Do organizacji Biegu Memoriałowego powróciliśmy w 2015 roku.

W 2020 roku z powodu pandemii COVID-19, mając na względzie zdrowie uczestników i organizatorów, październikowy XXV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika został odwołany. Jubileuszowa 25. edycja Biegu przełożona została na rok 2021. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową walkę i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy na kolejne edycje biegu.

XXVI Bieg Memoriałowy odbędzie się 15 października 2022 r.

Poniżej link na stronę sport-timing.pl, na której znajdują się formularze zapisów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z zamieszczonym tam Regulaminem Biegu.

https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/xxvi-bieg-memorialowy-im-bogdana-wlosika/

Gotowi do startu