Galeria
11/04/2019
Linki
12/04/2019

Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika

W dniu 13 października 1982 pod kościołem Arka Pana w Krakowie – Bieńczycach zginął zastrzelony przez funkcjonariusza SB młody hutnik – Bogdan Włosik. Od 1995 roku, dla uczczenia Jego pamięci i innych ofiar stanu wojennego, odbywa się ulicami Nowej Huty bieg uliczny organizowany przez hutniczą „Solidarność”. Pierwszy bieg zgromadził ponad 200 uczestników i uczestniczek. Drugi – już ponad trzystu. W 1997 roku nastąpił kolejny wzrost liczby startujących – w biegu wystartowało już blisko 500 zawodników i zawodniczek. W roku 2001 – przekroczono magiczną liczbę pół tysiąca startujących. Start XII Biegu połączono z zasadzeniem przy bramie Kombinatu tzw. „dębu papieskiego” o nazwie BOGDAN. W roku 2014 z przyczyn od organizatorów niezależnych Bieg się nie odbył. Do organizacji Biegu Memoriałowego powróciliśmy w 2015 roku.

W 2020 roku z powodu pandemii COVID-19, mając na względzie zdrowie uczestników i organizatorów, październikowy XXV Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika został odwołany. Jubileuszowa 25. edycja Biegu przełożona została na rok 2021. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kolejnych 24. edycji biegu za sportową walkę i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Jednocześnie zapraszamy na kolejną 25. edycję biegu 16 października 2021 r.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w tego typu imprezach może brać udział do 500 osób nie zaszczepionych. Jednak do daty biegu (16 października) warunki te mogą się zmienić. Dlatego zwracamy się do zawodników, którzy są zaszczepieni, aby posiadali przy sobie tzw. paszport covidowy. W czasie odbierania numerów startowych w dniu biegu zawodnicy zobowiązani są do założenia maseczek.

Poniżej link na stronę sport-timing.pl, na której znajdują się formularze zapisów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Biegu.

https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/xxv-bieg-memorialowy-im-bogdana-wlosikaxxiv-bieg-memorialowy-im-bogdana-wlosika/

Gotowi do startu