Zarząd
05/04/2023

XXVII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika – 14 października 2023 r.

W dniu 13 października 1982 pod kościołem Arka Pana w Krakowie – Bieńczycach zginął zastrzelony przez funkcjonariusza SB młody hutnik – Bogdan Włosik. Od 1995 roku, dla uczczenia Jego pamięci i innych ofiar stanu wojennego, odbywa się ulicami Nowej Huty bieg uliczny organizowany przez hutniczą „Solidarność”. Pierwszy bieg zgromadził ponad 200 uczestników i uczestniczek. Drugi – już ponad trzystu. W 1997 roku nastąpił kolejny wzrost liczby startujących – w biegu wystartowało już blisko 500 zawodników i zawodniczek. W roku 2001 – przekroczono magiczną liczbę pół tysiąca startujących. Start XII Biegu połączono z zasadzeniem przy bramie Kombinatu tzw. „dębu papieskiego” o nazwie BOGDAN. W roku 2014 z przyczyn od organizatorów niezależnych Bieg się nie odbył. Do organizacji Biegu Memoriałowego powróciliśmy w 2015 roku.

W 2023 roku 14 października odbędzie się XXVII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika. Hutnicza „Solidarność” zaprasza młodzież i dorosłych do uczestnictwa w biegu.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową walkę i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy na Bieg.

XXVII Bieg Memoriałowy odbędzie się 14 października 2023 r.

Poniżej zamieszczamy link na stronę sport-timing.pl, na której znajdują się formularze zapisów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z zamieszczonym tam Regulaminem Biegu. Regulamin zamieszczony jest również poniżej oraz na stronie głównej w Aktualnościach.

https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/wydarzenie/xxvii-bieg-memorialowy-im-bogdana-wlosika/

Gotowi do startu