Zalecenia w związku z epidemią wywołaną koronawirusem (COVID-19)
11/03/2020
Prewencyjne kontrole na bramach oddziałów
19/03/2020

Decyzja o uruchomieniu Wielkiego Pieca w Krakowie odłożona w czasie.

COVID-19 odkłada w czasie uruchomienie wielkiego pieca w Krakowie.

ArcelorMittal Poland informuje, że Dyrekcja Wykonawcza w Luksemburgu podjęła decyzję o odłożeniu w czasie procesu uruchomienia wielkiego pieca w Krakowie.

Decyzja o nieuruchamianiu instalacji w zakładanym wcześniej terminie, czyli w drugiej połowie marca, wynika z niepewności związanej z rozprzestrzenianiem się w Europie COVID-19 oraz z faktu, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja. Widzimy, że część naszych klientów zamyka zakłady bądź ogranicza zamówienia.

– Chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi części surowcowej w Krakowie za energię i ciężką pracę, którą włożył w przygotowanie instalacji do uruchomienia. Jednak musimy działać odpowiedzialnie – dbać o naszych pracowników i nasze instalacje. Biorąc pod uwagę niepewność, z którą mamy do czynienia i fakt, że nie wiemy, jak COVID-19 będzie się rozprzestrzeniał w Europie, to jedyna słuszna decyzja. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że monitorujemy rozwój sytuacji i pozostajemy przy naszej wcześniejszej deklaracji dotyczącej ponownego uruchomienia części surowcowej w Krakowie jak tylko sytuacja się unormuje – powiedziałMarc De Pauw, dyrektor generalny i prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Niestety, po raz kolejny krakowska huta staje się ofiarą, bądź to złej koniunktury, nie wystarczającego lobbingu na jej rzecz, czy też wreszcie światowej pandemii. Tylko, że nie jest łatwo wytłumaczyć pracownikom, dlaczego ponownie dotyka to nas. Ostatnie kilka miesięcy to był okres niepewności, dużego stresu, wielu znaczących niedogodności, a wręcz obawy pracowników czy aby krakowska surowcówka nie zostanie zlikwidowana. Lutowa decyzja o ponownym uruchomieniu zdawałoby się kończyła zły czas. Nic z tego. Ponownie powracają stare pytania – co z nami? Jedno jest pewne, że ze względu na szerzącą się epidemię pracownicy nie będą ponownie dojeżdżać do Dąbrowy Górniczej. Obecnie HR opracowuje nowy plan rozlokowania pracowników w krakowskim oddziale. Decyzje mają być ogłoszone w ciągu kilku dni. O wszystkich będziemy informować na bieżąco.

Komentarze są wyłączone.